Novinky v Automotive 22.07.2024


Pred novými pravidlami EÚ sa prudko zvyšuje počet plug-in hybridných elektrických zariadení. Niektoré vozidlá PHEV teraz ponúkajú výrazne viac ako 100 km jazdy len na batérie. Dôvodom je revízia úžitkového faktora EÚ a daňové zvýhodnenie pre kupujúcich z radov podnikateľov.

Globálny výpadok IT ovplyvňuje prístavy v USA, Európe a Afrike. Globálny výpadok IT, zasiahol priemyselné odvetvia na celom svete, ovplyvnil prístavy a letiská v USA, Európe, Afrike a ďalších krajinách a spôsobil problémy v dodávateľskom reťazci automobilového priemyslu na celom svete.

Čítajte viac

Nabíjanie ECV: urýchlenie zavádzania infraštruktúry na nabíjanie elektrických vozidiel v EÚ

Na dosiahnutie ambicióznych cieľov v oblasti emisií CO2 pre osobné a dodávkové vozidlá bude potrebné, aby sa vo všetkých krajinách EÚ výrazne zvýšil predaj elektricky nabíjateľných vozidiel (ECV). Predaj ECV však predstavuje len časť príbehu. Vhodná nabíjacia infraštruktúra je potrebná pre oba typy ECV: batériové elektrické vozidlá (BEV) a plug-in hybridy (PHEV).

Čítajte viac

Softvérovo definované vozidlá sú v móde. Škoda, že ešte neexistujú

Odvetvoví analytici a softvérové spoločnosti sa zhodujú, že vývoj SDV ( Softvérovo definované vozidlo) si bude vyžadovať obrovské zmeny v dodávateľských reťazcoch a architektúre vozidiel. Spoločnosť Intel ich nazvala "vozidlom budúcnosti".

Linux Foundation tvrdí, že predstavuje "rozhodujúci motor automobilového priemyslu v nasledujúcom desaťročí".

Spoločnosť Morgan Stanley tento rok predpovedala, že do roku 2040 by mohli "dominovať automobilovému trhu".

Čítajte viac

VÝROBNÝ MANAŽMENT Žilina,15.10.2024 - 16.10.2024

XIII. ročník konferencie, ktorá je jedným z najúspešnejších projektov našej spoločnosti, ktorý pritiahne každý rok do Žiliny vyše 200 výrobných manažérov a riaditeľov. Účastníkov okrem prednášok priťahuje možnosť diskutovať s rečníkmi a ostatnými účastníkmi v neformálnych rozhovoroch aj mimo konferenčnej sály. Nestraťte kontakt s trendmi výrobného manažmentu a pridajte sa k účastníkom 13. ročníka.

Čítajte viac

FLORIDA + NEW YORK TOUR 2024 S IPA SLOVAKIA

Návšteva inšpiratívnych firiem v USA (Florida + New York) 5.11.- 15.11.2024
POĎTE S NAMI ZISTIŤ AKO MAJÚ FIRMY V USA ZAVEDENÝ KAIZEN V PRAXI.
INŠPIRUJTE SA A NÁSLEDNE PRENESTE ZÍSKANÉ INFORMÁCIE KU VÁM DO FIRMY.

Čítajte viac

INOFEST 2024: Stretnutie podnikateľov, expertov a inovátorov v Žiline, 17-18.9.2024

Pozývame Vás na INOFEST 2024, piaty ročník inovačného festivalu privíta tento rok hostí a účastníkov v priestoroch Vzdelávacieho strediska KIA v Gbeľanoch pri Žiline. Táto unikátna platforma ponúkne široký priestor pre stretnutie podnikateľov, odborníkov, vedcov, zástupcov neziskových organizácií, samosprávy, študentov, inovátorov a verejnosť.  Program sa zameriava na témy ako sú umelá inteligencia, vesmírny výskum, automatizácia, robotizácia, udržateľnosť a význam komunít v kontexte inovácií a podnikania.

Čítajte viac

Zadávať logistiku externým dodávateľom?

Spoločnosti zvažujú náklady a ich kontrolu. Medzi hlavné faktory, ktoré treba zvážiť, patria podľa odborníkov veľkosť podniku, trajektória rastu, náklady na distribúciu a potreby služieb zákazníkom. Pre spoločnosti, ktoré sa rozhodujú, či majú zadať svoje operácie plnenia alebo ich zveriť externému poskytovateľovi logistických služieb, neexistuje univerzálny prístup.

Čítajte viac

3 predpovede o tom, ako GenAI zmení priestor plánovania a rozhodovania

Chakri Gottemukkala CEO & Co-Founder o9 Solutions
Počas zasadnutia Svetového ekonomického fóra 2024 v Davose som mal tú česť viesť kľúčovú panelovú diskusiu s renomovanými lídrami, ako sú Al Gore, bývalý viceprezident USA a nositeľ Nobelovej ceny, a Feike Sijbesma, predseda spoločnosti Philips a spolupredseda Globálneho centra pre adaptáciu na zmenu klímy. Pripojilo sa k nám množstvo svetových lídrov vrátane vrcholových manažérov, odborníkov na dodávateľský reťazec, strategických konzultantov a vládnych úradníkov. Na čo sme sa zamerali? Rozvíjajúci sa svet dodávateľských reťazcov, riešenie výziev a pokrok v oblasti digitalizácie, udržateľnosti a transformačný potenciál umelej inteligencie (AI).

Čítajte viac

Zobraziť viac článkov