Hlavné trendy v dodávateľskom reťazci automotive

Subdodávateľský reťazec v automobilovom priemysle je v neustálom vývoji v dôsledku rýchlych zmien v technológii, environmentálnych normách a zmenách v preferenciách zákazníkov. Prinášame prehľad hlavných trendov v subdodávateľskom reťazci automotive.

 

Čítajte viac

Umelá inteligencia a výroba automobilov

Umelá inteligencia (AI) sa v automobilovom priemysle rýchlo rozvíja a má potenciál spôsobiť revolúciu v spôsobe, akým sa vyrábajú autá. AI sa dá použiť na automatizáciu úloh, ktoré boli kedysi vykonávané ľuďmi, na zlepšenie efektívnosti a presnosti výroby a na vytvorenie nových produktov a služieb.

 

Čítajte viac

Dodávatelia Automotive musia v nových podmienkach zmeniť stratégiu

Technológie, udržateľnosť a éra elektrických vozidiel komplikujú nové rozhodnutia dodávateľov automobilového priemyslu. Voľny preklad článku od firmy McKinsey&Company. Autori: Andreas Behrendt, Ricardo Moya-Quiroga Gomez, Raphael Rettig, François Soubien

Čítajte viac

Desať hlavných trendov v Automotive

Správa od GlobalData skúma kľúčové trendy a témy, ktoré formujú automobilový priemysel. Tu je súhrn kľúčových trendov, ktoré ovplyvnia sektor v roku 2023 a neskôr.

Čítajte viac

Fit for 55: nulové emisie CO2 pre nové osobné automobily a dodávky v roku 2035

Tlačová správa 14.2.2023 Spravodajstvo Európsky parlament

Nové právne predpisy stanovujú cestu k nulovým emisiám CO2 pre nové osobné a ľahké úžitkové vozidlá v roku 2035, pričom cieľom pre celý vozový park EÚ je znížiť emisie CO2 produkované novými automobilmi a dodávkami o 100 % v porovnaní s rokom 2021. Priebežné ciele zníženia emisií do roku 2030 predstavujú 55 % v prípade automobilov a 50 % v prípade dodávok.

Čítajte viac

Čo nám priniesla konferencia „Prechod Slovenska na inteligentnú a udržateľnú mobilitu

Smart riešenia v oblasti mobility, testovacie centrá, spoločenská akceptácia, dostupné finančné nástroje ale aj existujúce unikátne zahraničné alebo slovenské projekty. V týchto a ďalších mnohých témach sa niesol duch konferencie „Prechod Slovenska na inteligentnú a udržateľnú mobilitu", ktorý sa konal 22. septembra pod záštitou Ministerstva investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej v spolupráci s platformou Smart Mobility Slovakia.

Čítajte viac

Li-ion batérie a ich riziká

Olovené batérie a batérie na báze lítium-iónových automobilov zahŕňajú niektoré významné rozdiely. Medzi hlavné rozdiely patrí bunková štruktúra, hustota, tok prúdu, chemikálie a minerály iónovej batérie.  80 % energie sa môže použiť predtým, ako sa lítiová batéria považuje za „vybitú“ -  u olovenej batérie to je  iba 30 % až 50 % energie.

Čítajte viac

Aspekty vplyvu elektrických vozidiel (EV) na uhlíkovú stopu

Uhlíková stopa zahŕňa všetky skleníkové plyny a je „meradlom vplyvu aktivít na množstvo CO2 vyprodukovaného spaľovaním fosílnych palív“. Treba si uvedomiť, že aj výroba EV zanecháva uhlíkovú stopu, nie je to len o prevádzke EV.

Čítajte viac

Zobraziť viac článkov