Novinky v Automotive 18.04.2024

Rozdiel v spokojnosti medzi pneumatikami pre elektromobily a spaľovacie motory sa zväčšuje. BFGoodrich, Continental, Falken, Goodyear, Hankook, Kumho a Michelin patria podľa štúdie J.D. Power medzi najvýkonnejšie značky pneumatík s originálnym vybavením.

BMW a Rimac Technology budú koprodukovať technológiu batérií pre elektromobily. Spoločnosť zaoberajúca sa technológiami elektrických vozidiel očakáva, že partnerstvo – jej najväčšie a doteraz najambicióznejšie – jej pomôže stať sa veľkoobjemovým dodávateľom automobilového priemyslu Tier 1.

Čítajte viac

Sila digitalizovaných, automatizovaných a udržateľných dodávateľských reťazcov a logistiky

ALSC Europe 2024 v Bonne v Nemecku usporiadala vzrušujúcu panelovú diskusiu o výzvach a prísľuboch zrýchľovania digitálnych, automatizovaných a ekologickejších dodávateľských reťazcov, ktorá ponúkla pohľad od expertov na logistiku vozidiel z rôznych povolaní a perspektív. Mnohé logistické spoločnosti vedia, že chcú automatizovať a digitalizovať, no mnohé si nie sú isté ako a niekedy ani prečo. Tu ALSC Europe excelovala. 

Čítajte viac

Kedy sa oplatí kupovať elektrické nákladné vozidlá?

Zástupca IVECO ponúka svoje odhady TCO. Aby sa celkové náklady na vlastníctvo elektrických vozidiel vyrovnali nákladom na naftové vozidlá, "musel by existovať ešte jeden prvok, ktorý by ich zvýhodňoval", tvrdí Jacek Nowakowski, manažér pre rozvoj podnikania v oblasti alternatívnych pohonov v spoločnosti IVECO Poľsko a Ukrajina.

Čítajte viac

Odborníci sa vyjadrujú k dodávateľskému reťazcu v automobilovom priemysle v roku 2024 a k významu modelu

Automobilový priemysel je notoricky známy tým, že mu dominuje Čína. V roku 2022 predstavovala takmer tretinu celosvetovej produkcie. V priebehu rokov táto krajina posilňovala svoje postavenie, a to predovšetkým na úkor Európy. V reakcii na narušenie globálnych dodávateľských reťazcov však výrobcovia vyvíjajú spoločné úsilie o presun výroby bližšie k odbytovým trhom. Čo to znamená pre logistické subjekty? A našla stratégia just-in-time, preferovaná pred pandémiou a vypuknutím vojny na Ukrajine, svojho nástupcu?

Čítajte viac

Konferencia FÓRUM KVALITY 28.05.2024 - 29.05.2024

Pozývame Vás na Konferencia FÓRUM KVALITY, Holiday Inn, Žilina, 28.05.2024 - 29.05.2024.

Konferencia s možnosťou exkurzie vo vybraných spoločnostiach.

Čítajte viac

Festival personalistov a rozvoja talentov 16. - 17.4. 2024, Gbeľany

Pozývame Vás na "Festival personalistov a rozvoja talentov" 16. - 17.4. 2024,

„Zamerajte sa na ľudí a čísla prídu. Zamerajte sa na čísla a ľudia odídu.“ Brandon Brown

Čítajte viac

3 trendy v oblasti elektrických vozidiel, ktoré formujú automobilový priemysel v USA

GM, Ford a ďalšie spoločnosti v súvislosti so spomaľujúcim sa dopytom po elektrických vozidlách menia výrobné plány a zároveň sa snažia presunúť viac dodávateľov a výroby do USA. Po rokoch turbulentných dodávateľských reťazcov a náhlenia sa s investíciami do výroby elektrických vozidiel výrobcovia automobilov znižujú výrobné plány vzhľadom na spomaľujúci sa dopyt po elektrických vozidlách.

Čítajte viac

Oživenie dodávateľských reťazcov: Digitálny skok pre odolnosť a transparentnosť

Po nedávnych globálnych problémoch využívajú poprední európski výrobcovia automobilov a dodávatelia prvého stupňa pokročilé digitálne technológie na posilnenie svojich dodávateľských reťazcov. Cieľom týchto inovácií je zvýšiť transparentnosť, pestovať dôveru a zmierniť straty, čím sa zabezpečí bezpečnejšia a efektívnejšia budúcnosť automobilového priemyslu. 

Čítajte viac

Zobraziť viac článkov