Automobilový priemysel - výhľad do 2030 časť 2

V minulom príspevku sme  definovali kľúčové aspekty automobilovej  revolúcie do roku 2030 tak, ako ich vidí na základe svojej analýzy „Automotive revolution –  perspective towards 2030“ poradenská firma  McKinsey & Company. V tomto príspevku pokračujeme v detailnom pohľade na dianie na globálnych trhoch a presuny skupín príjmov.

Čítajte viac

Autonomous Vehicles Summit 2020: Najväčšie podujatie autonómnych vozidiel v strednej a východnej Európe

Prvý ročník dvojdňovej medzinárodnej konferencie "Autonomous Vehicles Summit", je zameraný na autonómne vozidlá  a podmienky ich adopcie do prostredia miest a regiónov krajiny, inovácie v automobilovom priemysle, sleduje trendy súčasnej digitálnej transformácie v automobilovom priemysle.

 

Čítajte viac

Autonómne autá pomôžu výrazne znížiť počet nehôd

Holandsko je druhý rok za sebou krajinou, ktorá je najlepšie pripravená na príchod autonómnych vozidiel. Ďalšie priečky obsadili Singapur a Nórsko. Za najvýraznejší prínos tohto typu áut považujú spotrebitelia zvýšeniu mobility starších ľudí. Autonómne autá by mali mať tiež významný vplyv na zníženie počtu nehôd na cestách, keďže aktuálne je veľká väčšina spôsobená ľudským faktorom. Tieto zistenia vyplynuli z najnovšieho vydania štúdie KPMG Autonomous Vehicles Readiness Index.

Čítajte viac

Elektrické autá sa nepredávajú najmä kvôli cene

Iba malá časť z najvyšších predstaviteľov automobilového priemyslu vo svete sa obáva, že ziskovosť v tomto odvetví poklesne. A to napriek tomu, že najmä predstavitelia mladšej generácie  už nebudú v budúcnosti chcieť vlastniť auto. Medzi značkami je podľa top manažérov v autopriemysle na budúcnosť najlepšie pripravená Toyota.  Za ňou nasledujú BMW a Tesla. Ako svoje ďalšie vozidlo by si väčšina spotrebiteľov chcela kúpiť hybrid. Tieto zistenia prinieslo 20-te vydanie celosvetového prieskumu KPMG Global Automotive Executive Survey.

Čítajte viac

Bratislavský Autosalón 2019

Fotogaléria z   29. ročníku  medzinárodného salónu automobilov AUTOSALON a 9. ročník výstavy luxusných tovarov a služieb EXCLUSIVE SALON ktorý sa koná 30.4.-5.5.2019  v Incheba Bratislava.

Čítajte viac

Automobilový priemysel - výhľad do 2030 časť 1

Svetová  ekonomika sa dramatický mení, čo je spôsobené predovšetkým vývojom na rýchlo sa rozvíjajúcich trhoch, zrýchleným rozvojom nových technológií, politikami udržateľnosti a meniacimi sa preferenciami spotrebiteľov v oblasti vlastníctva.

Čítajte viac

Autonómne vozidlá – budúcnosť dopravy na Slovensku ?

Koncom roku 2018  bola slávnostne  založená Slovenská batériová aliancia (SBA),  zameraná na spoluprácu medzi verejným a súkromným sektorom, inovátormi, akadémiou a finančnými inštitúciami – s cieľom reálne sa podieľať na hodnotovom reťazci batérií v Európe. SBA chce prispieť aj k širšej ambícii Slovenska rozvinúť svoj potenciál do regionálneho inovačného údolia, takzvaného Danube Valley.

 

Čítajte viac

QMS Slovakia s.r.o.  ponúka profesionálne služby pre spoločnosti v automobilovom priemysle v oblasti vzdelávania formou tréningov, koučingu, poradenstva a podpory.

Čítajte viac

Zobraziť viac článkov