Desať hlavných trendov v Automotive

1. Celosvetový dopyt po batériových elektrických vozidlách (BEV) sa v roku 2023 priblíži k 11 miliónom kusov

Každý ôsmy  automobil alebo 12,5 % celosvetového predaja ľahkých vozidiel v roku 2023 bude predstavovať BEV, pričom elektrifikovaný trh od mierneho hybridu až po čisto elektrický prekročí 30 % dopytu alebo celkovo viac ako 26 miliónov predajov. Pomalý rast BEV v Európe, ktorý bol v roku 2022 medziročne kolo 20 %, sa v roku 2023 zrýchli na 50 %, keď sa kríza čipov zmierni, aj keď to bude naďalej ovplyvňovať dostupnosť vozidiel v roku 2023 a pravdepodobne aj neskôr. Naopak, rast elektrickej energie v Číne sa v roku 2023 zmierni po veľkom náraste v roku 2022 o viac ako 100 % medziročne. Spomaľujúca sa ekonomika a nevyhnutné zvyšovanie maloobchodných cien tlmí čínsky dopyt po BEV a plug-in hybridoch (PHEV), hoci sa ešte očakáva veľký nárast. Severoamerický predaj BEV prekoná v roku 2023 dosiahne hranicu 1,3 milióna čisto elektrických áut a ľahkých nákladných vozidiel. Pokiaľ ide o podiel, BEV presiahnu 7 % predaja ľahkých vozidiel v Severnej Amerike, pričom elektrifikované vozidlá získajú podľa prognózy 22 % trhu

2. Ceny batériových elektrických vozidiel (BEV)  zostanú zvýšené

Bod, v ktorom môžu BEV pre masový trh dosiahnuť cenovú paritu s motorovými vozidlami (ICE)  alebo hybridom ICE z výrobného hľadiska, sa posúva z polovice dekády, možno na koniec dekády v dôsledku trvalo vysokých cien surovín na batérie, najmä lítia. Mnohé vládne schémy podpory pre zásuvné moduly sú zamerané na to, aby tieto vozidlá boli v priebehu niekoľkých rokov nákladovo konkurencieschopné a niektoré sa v súčasnosti zužujú. Okrem toho sa začnú zavádzať dane na BEV, často po prvýkrát, aby sa vyrovnali stratené príjmy z klesajúceho predaja ICE. A v Európe výrazne vzrástli ceny elektriny, a teda aj náklady na nabíjanie BEV. To všetko, plus ekonomická recesia na viacerých trhoch, môže utlmiť dopyt po BEV.

3. Čína urýchli svoje úsilie nájsť nové zámorské trhy pre svoje elektrické vozidlá

Niektorí čínski výrobcovia BEV  ako je automobilka BYD si uvedomujú, že majú niekoľko rokov náskok pred vyspelými trhovými značkami v oblasti plug-in vozidiel, najmä  v ich schopnosti mať konkurencieschopné ceny. Nie je to tak dávno, čo to prišlo ruka v ruke s kompromismi v dizajne, výkone alebo bezpečnosti. Dnes existuje množstvo automobilov čínskych značiek, ktoré sú príťažlivé pre európskych, ázijských a amerických zákazníkov. Môžu konkurovať dizajnom, výkonom, odolnosťou a bezpečnosťou a zároveň ponúkajú konkurencieschopné ceny. BEV môžu byť dokonca dostupné s prvotriednou pokročilou technológiou a funkciami, ako je napríklad výmena batérií. Čínske značky doteraz získali len 4 % európskeho trhu s BEV, ale očakávame, že toto číslo v najbližších rokoch porastie.

4. Tesla a BYD budú aj v roku 2023 naďalej udávať tempo na trhu BEV

Tesla sa pred niekoľkými rokmi objavila ako najžiadanejšia zo značiek elektromobilov a v roku 2022 sa predalo viac ako 1,4 milióna kusov, čo je takmer o 0,5 milióna viac ako jej najbližší konkurent. Tým súperom je čínska automobilka BYD, ktorá vďaka kombinácii pokročilých technológií, širokého portfólia modelov BEV a konkurencieschopných cien prekonala všetkých súperov na trhu BEV a čoskoro bude výzvou pre Teslu. Myslíme si, že preteky medzi nimi v roku 2023 budú tesné.

5. Narušenie dodávateľského reťazca sa zmierni, no začiatok roka je sklamaním

Pomalý ústup z pandémie Covid spôsobil prekvapivo silnú krízu ponuky v niekoľkých sektoroch. To sa síce predpokladalo, ale šírku a hĺbku krízy dodávateľského reťazca bolo vždy ťažké predvídať. Pre automobilový sektor bol takmer dva roky primárnym problémom chronický nedostatok polovodičov. Dokonca aj po niekoľkých prvých mesiacoch akútneho nedostatku, ktorý sa prejavil začiatkom roku 2021, výrobcovia OEM na celom svete predpokladali a uisťovali investorov, že zlepšenia v ponuke polovodičov sa objavia v priebehu niekoľkých mesiacov, čo sa stále definitívne neuskutočnilo.

Najväčší vplyv nedostatku polovodičov bol zaznamenaný v roku 2021, pričom viac ako 10 miliónov kusov  neuskutočnenej výroby ľahkých vozidiel viedlo k vážnemu obmedzeniu predaja a neuspokojenému dopytu. Celková strata produkcie v roku 2022 sa blíži k 7 miliónom jednotiek, pričom až 1,7 milióna jednotiek z toho je spôsobených následkom vojny na Ukrajine. Pre rok 2023 je predpoklad, že stratená výroba sa zníži oveľa viac, najmä v druhej časti roka. Bude to však čiastočne dôsledok klesajúceho dopytu v kontexte nástupu rozsiahlej recesie spôsobenej vysokou infláciou, rastúcimi úrokovými sadzbami a následným dopadom pri spotrebiteľských výdavkov.

6. Čína dodá dve tretiny batériových článkov pre svetovú výrobu plug-in vozidiel v roku 2023

Čína má v súčasnosti 85 prevádzkových závodov na výrobu batérií, ktoré zásobujú svetový sektor elektrifikovaných ľahkých vozidiel a ďalších 76 je vo výstavbe alebo plánovaných podľa výskumu GlobalData. Európa má 15 a 41, zatiaľ čo Severná Amerika má 10 a 25. Súčasná situácia Číny, ktorá dodáva viac ako 60 % celosvetových požiadaviek na batériové články, predstavuje najvyšší podiel, keďže Európa a Severná Amerika sa ponáhľajú s vytvorením komplexných miestnych dodávateľských reťazcov. Bude to trvať roky, ale ako ukazuje vyššie uvedený graf, čínsky podiel začne do roku 2024 klesať, hoci dodávaná kapacita (GWh) nie.

7. Prichádzajú valcové články väčšieho formátu

Tesla predstavila svoj nový cylindrický lítium-iónový článok formátu 4680 v roku 2020, ale kvôli problémom s výrobou sa články na trh dostali len nedávno. Neočakávalo sa, že by sa valcové články priblížili k tejto veľkosti kvôli neschopnosti ochladiť jadro bunky. Konštrukcia bez pútka však umožňuje oveľa lepšie chladenie článku, čím sa znižuje škodlivé hromadenie tepla a predlžuje sa životnosť článku. Niektoré spoločnosti (napríklad BMW) môžu dokonca prekročiť veľkosť 4680 a skúmajú bunky 4695 a 46120. Tieto články majú rovnaký priemer 46 mm ako Tesla, ale sú dlhé 95 mm a 120 mm, čo vedie k zvýšeniu kapacity článkov. Výhodou cylindrických článkov, ktorá sa stáva zjavnou, je schopnosť zvýšiť množstvo kremíka v anóde vďaka lepšej kontrole (ako iné typy) tepelnej rozťažnosti spôsobenej pridaním kremíka. Väčšie využitie kremíka má tú výhodu, že umožňuje väčšiu hustotu energie v článku objemovo aj špecificky.

8. Viac obchodov na konsolidáciu dodávateľských reťazcov a vytváranie strategických ziskov

Výrobcovia OEM sa pochopiteľne začali zaujímať o dostupnosť materiálov batérií v budúcnosti, keď batériové elektrické vozidlá (BEV) v nadchádzajúcich rokoch dosiahnu novú rekordnú úroveň prenikania na trh, ako sa vo všeobecnosti očakáva. Regionálne a národné politické stratégie, ktoré podporujú vznikajúci priemysel výroby automobilových batérií, tiež pravdepodobne podnietia spoluprácu s potenciálom pre väčšiu vertikálnu integráciu od ťažobných spoločností až po koncových používateľov OEM.

Objem technologického obsahu – z hľadiska hardvéru aj softvéru – sa v dnešných najnovších vozidlách exponenciálne zvyšuje. Budú ponúkané nové služby, ktoré predtým neboli pre cestujúcich dostupné. Aliancia Sony-Honda je jedným z príkladov novej kooperácie, vďaka ktorej tieto spoločnosti zaoberajúce sa doteraz čisto spotrebiteľskými a internetovými technológiami, preniknú výrazne do bežných vozidiel.

9. Čínska expanzia na vyspelé trhy

Expanzia čínskych OEM na vyspelé trhy, najmä s využitím hodnotovo riadených BEV ako vstupnej metódy, sa pravdepodobne v blízkej budúcnosti stane čoraz dôležitejšou. Začať od nuly na akomkoľvek trhu s vozidlami je však mimoriadne ťažké a nesie so sebou vysoké riziko realizácie. Jedným z možných spôsobov, ako zmierniť tieto riziká, je partnerstvo a kooperácie so zavedenými spoločnosťami, napríklad prostredníctvom nezávislých distribučných sietí alebo dokonca priamo podporovanými výrobcami OEM.

10. Postupné vylepšenia z prebiehajúceho zavádzania 5G

Zavedenie sietí 5G podporí v nadchádzajúcich rokoch vylepšenú konektivitu vozidiel s ďalšími vylepšeniami výkonu, ktoré sa pravdepodobne postupne prejavia už v tomto roku. Zatiaľ čo konektivita 4G/LTE podporuje niektoré z neustále sa zvyšujúcich požiadaviek na prepojené systémy, predpoklad pokrytia 5G je v rôznej miere zabudované do nových dizajnov vozidiel. Napríklad v USA niekoľko výrobcov OEM a telekomunikačných poskytovateľov podpísalo dohody o  plnej 5G konektivity – vo vozidlách modelového roku 2024, ktoré sa začnú predávať v druhej polovici roku 2023 – so sprievodným zvýšením možností pripojenia.

Plány ponúkať nové služby, ktoré sa spoliehajú na vyššiu a stabilnejšiu rýchlosť prenosu dát, už nadobudli formu a realizujú sa. Popri potenciáli pre hranie v aute budú ponúkané streamingové služby vyššej kvality, hoci to môže trvať ešte niekoľko rokov, kým sa stanú bežnejšími.

Zatiaľ čo Tesla je lídrom v automobilovom priemysle v oblasti over-the-air (OTA) aktualizácií radu systémov vozidiel, novšie modely od iných OEM už podporujú významné aktualizácie primárnych operačných systémov a ďalších pomocných komponentov. Ponuka, ktorú predkladajú výrobcovia OEM a ich dodávatelia, spočíva v tom, že vaše vozidlo sa bude časom skutočne zlepšovať, pretože vylepšenia výkonu sa dodávajú priamo do vozidla formou upgrade. Veľká šírka pásma a nízka latencia v 5G podporí takéto vylepšenia a tiež minimalizuje čas potrebný na prenos veľkých aktualizácií a riziko, že vozidlá budú „zaskočené“ neúplnými aktualizáciami, ktoré zlyhali kvôli nevýhodám systémov 4G/LTE (vo vzťahu k 5G).

 GlobalData: Automotive Intelligence Center

SKRATKY:

EV – Electric Vehicle/elektrické vozidlo

Všeobecný názov pre autá poháňané elektrinou. Skratka EV sa používa okrem iného na značkách informujúcich o doprave s elektrickým pohonom (električka, trolejbus) a pre nabíjacie stanice.

 BEV – Battery Electric Vehicle/batériové elektrické vozidlo

Vozidlo poháňané výlučne elektromotorom.

 Zero EV/Zero-emission – Vozidlo bez emisií

Vozidlo, ktoré počas jazdy nevypúšťa žiadne výfukové plyny.

 PHEV – Plug-in Hybrid Electric Vehicle

Hybridné auto s možnosťou nabíjania malej batérie, ktoré podporuje nielen spaľovací motor, ale ponúka aj nízky dojazd len z batérie. Označenie nazývané plug-in, plug-in hybrid alebo hard hybrid.

 HEV – hybridné elektrické vozidlo

Vozidlo so spaľovacím motorom, podporované malým elektromotorom bez nabíjania. Batéria sa nabíja sama, napríklad pri brzdení alebo prostredníctvom spaľovacieho motora. Jednoducho povedané hybridy. Tých je spomedzi všetkých „EV“ najväčší počet.

 MHEV – Mild Hybrid Electric Vehicle

Auto so spaľovacím motorom, podporované miniatúrnou batériou zvyčajne určenou pre klimatizáciu. Len na elektrinu sa jazdiť nedá. Nie je potrebné nabíjanie. Bežne nazývaný mild hybrid, používaný výrobcami na splnenie emisných noriem.

 EREV – Extended Range Electric Vehicle /Elektrické vozidlo s predĺženým dojazdom

Vozidlo poháňané elektrinou, ktorá môže byť navyše vyrobená z malého spaľovacieho motora.

 FCEV – Fuel Cell Electric Vehicle /Elektrické vozidlo s palivovými článkami

Vozidlo na vodíkový pohon.

 ICE – Internal Combustion Engine/spaľovací motor

Štandardné autá so spaľovacím motorom.

 EVSE – Electric Vehicle Service Equipment /Servisné vybavenie elektrických vozidiel

Nabíjacia stanica pre elektromobily. Okrem iného sa používa zameniteľne s nabíjacím bodom alebo nabíjačkou EV. Znamená schopnosť samého nabíjania, nemusí to znamenať presnú formu (rýchle alebo pomalé nabíjanie). Skratka EVSE sa často používa na označenie základnej nabíjačky do 230V zásuvky.